IndeksSzukajRejestracjaZaloguj

Share
 

 Regulamin Forum

Go down 
AutorWiadomość
Pomurnik
Administrator
Pomurnik

Liczba postów : 80
Pochodzenie : Nie chcesz wiedzieć.
Wiek : Stary jak świat a nawet bardziej.
Związek : Mistrz Gry.

Regulamin Forum Empty
PisanieTemat: Regulamin Forum   Regulamin Forum I_icon_minitimeWto Paź 22, 2013 3:46 pm


  1. Tenebrae Perpetua to forum poświęcone tematyce fantastyki, a co zatem idzie, uniwersum różniącemu się od naszego. Jest ono jednak wzorowane na XV wiecznej Europie (Czechy), co za tym idzie, wszelkie bronie współczesnego świata, są niedopuszczalne, gdyż psują one klimat zabawy. To samo się tyczy samochodów, papierosów, dragów, komórek, ziemniaków etc.

  2. W świecie TP istnieją zjawiska nadprzyrodzone, lecz bogowie nie chodzą po ziemi a trupy nie zmartwychwstaną bez wiedzy Administratorów. Każde zdarzenie, mające związek z Magią, musi być nadzorowane przez MG, lub trzeba mieć pozwolenie któregoś z Adminów. Oczywiście w granicach rozsądku, do zapalenia świeczki przy pomocy magii, nie potrzeba aż takiej kontroli... Oczywiście o ile się jest magiem Wink

  3. Wiadomym jest, że w fabule może dochodzić do wszelkiego rodzaju niesnasek, pomiędzy postaciami. Rzeczą oczywistą jest, że pomiędzy autorami one też występować będą, bo ludźmi jesteśmy i taka nasza natura, jednak każdy użytkownik proszony jest o rozwiązywanie realnych konfliktów na priv, bądź przy pomocy któregoś z Adminów jako mediatora. Co za tym idzie, awantury na sb, oraz w tematach non clima będą karane.

  4. Aby forum zachowało względną estetykę avatary mają mieć wymiary max 250x400, mają one przedstawiać naszą postać, nie mogą być zdjęciami a rysunkami, utrzymującymi się w klimacie forum. Zmiany barwy czcionki, oraz jej wielkości, pisanie tRaWką, czy innymi tego typu stylami, jest zabronione – jedyny wyjątek od tej zasady to tematy pozafabularne, gdzie gracze mają do tego prawo, ale z umiarem.
  Owszem drogi graczu, emotikony też psują klimat. Natomiast jeśli musisz napisać coś nie związanego z fabułą, w swoim poście podczas jakiejś rozgrywki, to do tego służą nawiasy oraz "//...//".

  5. Co zaś się tyczy postów, piszemy w pierwszej albo trzeciej osobie liczby pojedynczej, dialogi rozpoczynając od myślnika najlepiej w nowej linijce. Nie jest to jakaś żelazna zasada, ale tak napisane posty łatwiej czytać współtwórcom. Wypowiedź nasza nie może zawierać nad narracji, czyli kierowania postaciami innych graczy, bez ich zgody, tyczy się to też zabijania. Nie jesteśmy wszechwiedzący, nie mamy dziwnych przeczuć przez które nagle znajdujemy się w centrum wydarzeń na drugim końcu półwyspu.

  6. Całkowity zakaz grania postaciami, z gier, książek, filmów. To psuje na swój sposób klimat. Inspirować się można, to oczywiste, jednak branie gotowych postaci z wcześniej wymienionych źródeł jest zabronione. Tak samo jak kradzież gotowych postaci z innych pbf’ów, jeśli jest waszym dziełem to okej, ale jeśli administratorzy dostaną informacje o takim czynie, to bójcie się, oj bójcie.

  7. Propagowanie treści rasistowskich, nazistowskich, pornograficznych, oraz spam w tematach do tego nieprzeznaczonych będzie surowo karany.


   7a.Wszelkie treści przeznaczone powyżej 18 lat, które odbywają się w fabule, mają mieć na początku postu wyraźny dopisek "cenzura" bądź "+18", a użytkownicy czytają je na własną odpowiedzialność.


  8. Login/Nick jest zarówno imieniem, imieniem i nazwiskiem lub przydomkiem twojej postaci, więc ma być klimatyczny. Nie może zawierać żadnych szlaczków i liczb. Przebywamy w okolicy średniowiecznych Czech, postacie z okolic Angli, Francji, Hiszpani czy też Rosji raczej się nie pojawiały na tym terenie. Pamiętajcie o tym wybierając imię swojej postaci.

  9. Przebywanie w dwóch miejscach na raz jest niemożliwe po prostu fizyczne. Jedyne takie rozdzielenie jest możliwe gdy uczestniczymy w przygodach oraz/bądź rozgrywamy jakąś sesję na prywatnych wiadomościach.

   9a. Jedyną grupą posiadającą umiejętność bilokacji są czarty, wiąże się to z tym, że przebywając gdzieś w fabule któryś z czarowników może wezwać swego mistrza lub chcieć podpisać cyrograf. Wtedy też może on pojawić się także w miejscu w którym dokonuje się tego spotkania.


  10.Jeden gracz nie może zabić postaci drugiego gracza bez jego pozwolenia i powiadomienia administracji. Jedynym wyjątkiem są misje w zapisach do której MG zaznaczył, że jest ryzyko iż postać zginie.

  11. Piszemy według kolejki. Czyli najpierw osoba A potem B i tak w kółko, kiedy dojdzie osoba C np. pomiędzy potem osoby A a osoby B to kolejka będzie wyglądać tak A C B. Kolejkę można pominąć jeśli jednej z osób nie ma dłużej niż 24h lub napisała wcześniej, że przez pewien czas będzie nieobecna.
Powrót do góry Go down
 
Regulamin Forum
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Tenebrae Perpetua... Gdzie są boży bojownicy? :: Kompedium :: -
Skocz do: